Pasaules slavenākās pludmales

Brīdī, kad laiks paliek kaut mazliet siltāks un ziemas auksto sauli nomaina siltāka pavasara saulīte, daudzi no mums sāk sapņot par bezrūpīgu atvaļinājumu kādā skaistā pludmalē. Tāpēc, lai iedvesmotu tevi tavam nākamajam atvaļinājumam vai ceļojumam, un ļautu tev apbrīnot brīnišķīgus skatus, šeit ir dažas pasaules slavenākās pludmales.

1. Bora Bora

Kā pirmo šajā pasaules slavenāko un labāko pludmaļu topā es minēšu Bora Boru un tās pludmales. Bora Bora ir aptuveni 30 kvadrātkilometrus liela sala Klusajā okeānā, kura pieder pie Franču Polinēzijas salu kopuma. Lai gan šī sala pieder Francijai, tā ir iecienīta atpūtas vieta tūristiem no visas pasaules. Šīs salas pludmalēs tu varēsi atrast visu ko sirds kāro, jo uz salas ir gan pludmales ar krāsainām zivīm un koraļļu rifiem, gan pludmales ar pavisam nelieliem viļņiem un kristāl dzidru ūdeni, piemēram, Maritas pludmale.

2. Maldivu salas

Otra brīnišķīga sala ar maģiskām pludmalēm ir Maldivu salas, kuras atrodas Indijas Okeānā. Maldivu salas ir neatkarīga valsts, tādēļ nereti tās ir dēvētas par salas valsti. Kopumā Maldivu salas ir aptuveni 90 tūkstošu kvadrāt kilometrus lielas, un tās ir pazīstamas kā mazākā Āzijas valsts. Pludmales Maldivu salās sastāv no silta ūdens, tropiskām zivīm un atklātiem koraļļu rifiem . Šeit tu varēsi ne tikai atpūsties palmu ēnā esošā okeāna krastā, bet arī snorkelēt un darīt dažādas citas ūdens aktivitātes, lai pilnībā izbaudītu šo skaisto vietu.

3. Kauai sala Havaju salās

Ja tu gribi izbaudīt brīnišķīgas pludmales un amerikāņu kultūru vienu viet, tu vari doties uz Havaju salām, konkrētāk uz Kauai salu, kura ir slavena ar savām baltajām un šokolādes krāsas smilšu pludmalēm un nepiespiesto atmosfēru. Vienas salas ietvaros tu atradīsi desmitiem dažādas pludmales, kuras visas žilbinās ar dabīgo skaistumu, zilajiem ūdeņiem un palmām. Šeit tu patiešām sajutīsies kā paradīzē.

4. Turks un Caicos salas

Britu salas, kuras atrodas Karību jūrā un piedāvā neaprakstāmu atvaļinājuma galamērķi, tā varētu aprakstīt Turks un Caicos salas. Šīs salas, no kurām Caicos sala ir lielāka un Turks, mazliet mazāka, izceļas ar to, ka to oficiālā valoda ir angļu, tādēļ ceļotājiem tur nebūs problēmas sazināties, tā ir Lielbritānijas teritorija, tādēļ to pārvalda Lielbritānijas valdība, un tās oficiālā valūta ir ASV dolārs. Bet runājot par pludmalēm, šajās salās tu atradīsi mierīgu ūdeni, pūdera smalkas smiltis un brīnumainu Karību jūras ainavu ar tai raksturīgo izteikti zilo ūdeni. Ja dodies uz šīm salām, noteikti apmeklē Greisas pludmali, jo tā šajās salās ir viena no vispopulārākajām un skaistākajām.

5. Bali

Bet šis saraksts nebūtu pilnīgs, ja es nepieminētu Bali. Bali ir viena no Indonēzijas salām, kurā mitinās lielākā daļa indonēziešu hindu reliģijas praktizētāji, kas ir iemesls, kādēļ Bali daudziem asociējas ar Hinduisma estētiku un kultūru. Pludmales, kuras ir sastopamas uz šīs salas piedāvā pavisam citādu ainavu, nekā vairums iepriekš aprakstītās vietas, jo no vairuma Bali pludmalēm paveras skats uz lieliem kalniem un skaistiem tempļiem. Papildus tam, pie Bali pludmalēm var sastapt arī rifus un klintis, kas piedāvā aizraujošu pludmales pieredzi, jo atļauj ne tikai izbadīt Indijas un Ziemeļu Klusos okeānus, atkarībā kurā salas pusē tu atrodies, bet arī izpētīt klintis un rifus.