Padomi par drošību pludmalē

Pludmale ir lieliska vieta, kur pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem, jo tā piedāvā skaistus skatus, ērtas atpūtas vietas un noteikti daudz dažādu aktivitāšu iespējas, kuras ikdienā nebūtu iespējamas. Taču tajā pašā laikā pludmale mēdz būt arī vieta, kur ir viegli iegūt dažādas traumas, ja tu neesi pietiekami uzmanīgs, tāpēc atceries šos dažus pludmales drošības padomus, lai, nākamreiz, kad tu esi pludmalē, tev un tev tuvajiem nekas nenotiktu.

Viens no būtiskākajiem noteikumiem pavadot laiku pludmalē ir nekad nedoties peldēt vienatnē. Tas jo īpaši attiecas gadījumos, ja pludmalē nedežūrē pludmales glābēji vai ja tu peldies vietā, kura tev ir nepazīstama. Iemesls tam ir, ka, ja tu dodies peldēt ar kādu kopā, tad ir lielāka iespēja, ka gadījumā ja ar vienu no jums kaut kas notiek, otrs var paspēt izpeldēt kastā un izsaukt palīdzību. Daudzi domā, ka tie ir ļoti spēcīgi peldētāj, kuri var pārvarēt jebkādus šķēršļus pludmalē, taču, pat ja šis apgalvojums ir patiess peldot ezerā vai baseinā, jūrā, upēs un okeānos ir pavisam citi peldēšanas apstākļi, kuri var pārsteigt nesagatavotus pat spēcīgākos peldētājus. Tāpēc dodies peldēties ar kādu kopā vai vismaz pabrīdini kādu krastā ka tu dodies peldēties un, lai tas uzmana tevi.

Ja tu plāno pludmalē uzturēties vairākas stundas, tad vēl viena būtiska lieta ir apklāt galvu ar cepuri vai lakatu, dzert daudz ūdens un meklēt ēnu tad, kad tu jūti ka tev no karstuma vai saules paliek slikti. Viena no visbiežākajām pludmales traumām ir tieši pārkaršana vai saules dūriens, kas visbiežāk arī rodas no pārāk ilgas uzturēšanās saulē un nepietiekama ūdens daudzuma lietošanas. Tāpēc, sargi sevi un nepavadi visu dienu un jo īpaši laiku no pulksten 12 dienā līdz aptuveni 3 pēcpusdienā tiešos saules staros, lai aizbraucot mājās, tev nav jācieš no šīs pārkaršanas.

Protams, neaizmirsti arī lietot saules aizsargkrēmu pludmalē, jo arī saules apdegumi var izraisīt ļoti nepatīkamas sajūtas un pat hospitalizāciju dažos ļoti smagos gadījumos. Saules apdegumi ir ne tikai ļoti sāpīgi, bet arī ļoti kaitīgi tavai ādai un ādas veselībai, tāpēc uzklāj saules aizsargkrēmu aptuveni 20 minūtes pirms došanās saulē un atceries dienas gaitā to uzklāt pa jaunam, lai tas varētu pasargāt tavu ādu no saules pēc iespējas efektīvāk.

Un ikvienam vecākam vajadzētu atcerēties cieši uzmanīt savus bērnus, jo īpaši, kad tie spēlējas ūdenī vai ja pludmalē atrodas daudz citi cilvēki. Bieži vien bērni ļoti ātri mēdz aizmaldīties, un tu pat var nepamanīt, uz kuru pusi tavs bērns devās, ja tu tikai ik pa 10 minūtēm pacel acis un paskaties uz savu atvasi. Un ūdens gadījumā arī dažādas nelaimes ūdenī mēdz notikt, ļoti ātri, tāpēc labāk pieskati savus bērnus vai vismaz sarunā ar saviem līdzcilvēkiem, ka jūs pieskatīsiet mazos uz maiņām, tā nodrošinot, ka visi (ieskaitot tevi) var atpūsties un tavi bērni ir drošībā tur, kur tu tos viegli vari redzēt un ātri tikt līdz tiem.