Latvijas labākās pludmales

Pasaulē ir daudzas valstis, kuras no visām pusēm ieskauj sauszeme taču Latvijai ir tā priekšrocība, ka mēs esam piejūras zeme ar ne viena, bet divu veidu jūrmalām, kuras ir brīvi pieejamas ikvienam – Rīgas jūras līča mierīgo jūru un atklāto Baltijas jūru. Un tā kā daudzi latvieši arī izbauda šo mūsu mazās valsts priekšrocību savas vasaras pavadot pie jūras, tad domāju ka ir vērts apskatīt to, kuras tad Latvijas pludmales ir tās labākās, lai, nākamreiz plānojot savu atvaļinājumu, tu zini kurā pludmalē tu to vēlies pavadīt.

Veczemju klintis

Vidzemes jūrmalas cienītājiem ideāla vieta, kur pavadīt savus atvaļinājumus būs pludmale, kura atrodas pie un ap Veczemju klintīm. Veczemju klintis pašas par sevi ir iespaidīgs apskates objekts, jo tās ir klintis, kas ir veidojušās no sarkana smilšakmens un dažas no tām ir līdz pat 6 metrus augstas. Papildus tam, tās atrodas pašā jūras krastā un tās iekauj skaistas, smilšainas pludmales, kur ir ērti piebraukt, kā arī kur ir iespējams noīrēt telts vai kempinga vietu ilgākai laika pavadīšanai pludmalē.

Majori

Pludmales cienītāji, kuri, iespējams, meklē atpūtas vietu, kura atrodas krietni tuvāk Rīgai un kurā ir iespējams ne tikai izbaudīt pludmales burvību, bet arī dažādas aktivitātes un garšīgus ēdienus tuvējās kafejnīcās, var doties uz Majoru pludmali Jūrmalā. Tā ir oficiāla zilā karoga pludmale ar baltām kvarca smiltīm, glābšanas stacijām drošībai, kā arī atrakcijām bērniem un pieaugušajiem. Tāpēc, ja tev netraucē ļaužu drūzma un tu laiku labprātāk pavadi pludmalē, kur jūrmalu izbauda vēl daudzi citi cilvēki, tad Majori varētu būt tev piemērota vieta.

Roja

Tiem, kuri neiebilst doties tālāk no Rīgas un Kurzemes pusi vajadzētu izmēģināt arī labiekārto Rojas pludmali. Lai gan Roja atrodas aptuveni 120 kilometru attālumā no Rīgas, šo attālumu ir vērts mērot, jo Rojas pludmalē ir sastopams viss, ko sirds kāro. Tur ir ne tikai tīra un skaista pludmale ar kafejnīcu, kurā ir iespējams iegādāties dzērienus un uzkodas, bet tai blakus ir arī mols, pa kuru ir iespēja doties pastaigā. Bērniem pie Rojas pludmales ir izveidoti rotaļu laukums, bet jaunieši var izmēģināt mežakaķim līdzīgo pastaigu taku. Papildus tam, pludmalē ir arī ērtas un labi aprīkotas labierīcības, pārģērbšanās kabīnes un pat āra dušas, kurās noskaloties pēc peldes vai nomazgāt smilšainās kājas pirms kāpšanas mašīnā un atgriešanās mājās. Ko gan vēl vairāk var vēlēties?

Pāvilosta

Ja tev tomēr labāk patīk Baltijas jūras nevis Rīgas jūras līča pludmales, iesaku izmēģināt pludmali Pāvilostā. Arī šajā pludmalē ir tādas ekstras kā mols, pa kuru var doties staigāt, spēļu laukumi volejbola un futbola spēlēm, pārģērbšanās kabīnes, tualetes un pat skata tornis, kurā var uzkāpt, lai palūkotos uz Pāvilostu no augšas. Vēl turpat netālu no pludmales ir arī Pāvilostas veikparks un Pāvilostas osta, kur ir iespējams iebaudīt dažādus ūdens sportus kā arī izbraucienus ar laivām. Pāvilostas tuvumā ikviens atradīs interesantas aktivitātes, kā labi pavadīt laiku.

Liepāja

Un visbeidzot pēdējā pludmale, kuru es pieminēšu šajā sarakstā ir Liepājas pludmale. Liepāja atrodas Kurzemes lejas pusē un tā ir viena no lielākajām Latvijas pilsētām, tādēļ tā ir arī izveidojusi skaistu un patiešām labi iekārtotu pludmali. Šeit ir pieejamas kafejnīcas, pārģērbšanās kabīnes, tualetes, soliņi, kā arī interesanti apskates objekti, piemēram, uzraksts LIEPĀJA jūras krastā. Vēl jo vairāk, Liepājā ir pieejamas daudz un dažādas apmešanās vietas tuvāk un tālāk no jūras, kā arī daudzi citi apskates objekti, kurus tu vari apmeklēt, ja nevēlies visu savu laiku pavadīt pludmalē.