Labākā pludmales lasāmviela

Sauļošanās ir perfekts veids kā pavadīt siltās vasaras dienas, jo tā ir iespējams atpūsties, atjaunot spēkus darbam vai skolai un vienkārši aizmirst ikdienas rūpes. Taču ne visiem patīk vienkārši gulēt pludmales smiltiņās, tāpēc liels vairums cilvēku pludmalē nododas lasīšanai. Vien šķirsta cauri savam mīļākajam žurnālam, otrs lasa par pasaules notikumiem avīzē, bet vēl cits iejūtas tēlu lomās, lasot grāmatas. Un, ja tu nevari izdomāt, kas būs tava lasāmviela nākamo reizi, kad tu dosies uz pludmali ķert saules starus, ieskaties šajā sarakstā ar grāmatām, kuras būs tava labākā pludmales lasāmviela.

Giliana Flinna “Neatrodamā”

Viena no šī gada visvairāk aprunātajām grāmatām ir Gilianas Flinnas romāns “Neatrodamā” (Gone Girl) , kurš ir viens no New York Times bestselleriem. Šis spriedzes romāns tika izdot 2012. gadā, bet vēl joprojām to turpina lasīt ļoti daudzi cilvēki. Romāns stāsta par Niku Dannu, kurš savā piektajā kāzu gadadienā saprot, ka viņa sieva Eimija ir pēkšņi pazudusi. Tiek uzsākta policijas izmeklēšana, kurā par galveno aizdomās turamo tiek izvirzīts Niks, un romāna gaitā tiek risināta šīs izmeklēšanas gaita un pāra laulības patiesais stāvoklis ar virkni pārsteidzošajiem atklājumiem, mistērijas vērtīgiem brīžiem un neticamiem notikumu pavērsieniem.

Džons Grīns “Mūsu zvaigžņu vaina”

Vēl viena perfekta pludmales lasāmviela ir arī Amerikāņu rakstnieka Džona Grīna grāmata “Mūsu zvaigžņu vaina” (The Fault in Our Stars). Šī garmata iznāca 2012. gadā, un, lai gan, iespējams, daudz labāk zina šīs grāmatas filmas adaptējamu, 2014. gadā iznākušo filmu “Vaina ir zvaigznēs, tomēr vērts ir izlasīt arī pašu grāmatu, jo tajā autors dziļāk risina grāmatas galvenās tēmas un attiecības starp Heizelu un Augustu, kuru abu dzīvības nepārtraukti apdraud vēzis. Un, ja tev patika šī Grīna grāmata, tu droši vari turpināt Džona Grīna maratonu ar viņa grāmatu “Papīra pilsētas” (Paper Towns), kura iznāca 2008. gadā un tā ir aizraujošs jauniešu romāns ar mistērijas elementiem.

Šerila Streida “Mežone”

Lieliska grāmata tiem, kuriem nepatīk jauniešu romāni, ir Šerilas Streidas 2012. gadā iznākušo memuāru “Mežone” (Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail). Šī grāmata stāsta par pašas Šerilas dzīvi un kā viņa nolēma doties pārgājienā pa aptuveni 4285 kilometru garo Klusā okeāna krasta taku, lai atrastu dzīves jēgu, pēc savas mātes zaudēšanas un laulības izjukšanas. Šī grāmata būs piemērota lasāmviela ik vienam, kurš cīnās ar dzīves jēgas atrašanu vai vienkārši vēlas iegūt motivācijas devu nenokārt galvu un neļaut dzīvei sevi apspiest, bet celties un doties tālāk, pat, ja tev uz pleciem ir vairāk kā 30 kilogramus liela nasta, kas ļoti labi var būt metafora cilvēka pagātnes nastai, kura brīžiem šķiet tik pat smaga.