Uzkodas un dzērieni, kurus ņemt līdzi uz pludmali

Vasara ir perfekts laiks, lai dotos izbaudīt sauli jūras vai kāda ezera krastā. Bet, ja tu plāno doties uz pludmali un pavadīt tur visu dienu, tev iespējams vajadzētu līdzi iepakot dažādas uzkodas un dzērienus, jo svaigais pludmales gaiss un peldēšanās silta ūdenī mēdz uzdzīt apetīti. Tomēr, ja tu nezini, ko tieši ņemt līdzi uz pludmali un kuras uzkodas būtu visērtāk tur baidīt, tad ieskaties šajā sarakstā ar labākajām pludmales uzkodām un dzērieniem.

Tūristu brokastis

Viens no variantiem, kas ir ne tikai parocīgs ēšanas ziņā, jo to ir viegli iemest mutē un tev nebūs nepieciešami ēdamrīki vai salvetes,lai pēc ēšanas nomazgātu rokas, bet kas ir arī salīdzinoši daudz veselīgāks par vienkāršu konfekšu vai cepumu ņemšanu līdzi uz pludmali, ir iegādāties vai pat pašiem uztaisīt tā saucamās tūristu brokastis. Par tūristu brokastīm sauc dažādu riekstu un žāvētu augļu miksli, kas ir iepakots ērtā un viegli pārvadājamā iepakojumā. Un pat ja tev negaršo viena veida rieksti vai žāvēti augļi, tā kā tūristu brokastīs ir sastopami vairāki to veidi, arī tu varēsi šajā uzkodā atrast kaut ko, kas ir pa prātam tavām garšas kārpiņām.

Sagriezt augļi

Vēl viena īpaši veselīga uzkoda ir augļi. Taču, ja tu tos plāno ņemt līdzi tos uz pludmali, tad es ieteiktu tos jau iepriekš sagriezt un ievietot kādā plastmasas trauciņā, kuram ir iespējams uzlikt cieši noslēgtu vāku. Iemesls šim ir, ka nereti augļi nāk ar dažādām mizām vai kauliņiem, kuri ir ļoti neparocīgi pludmales situācijā. Tāpēc, ja izvēlies uz pludmali ņemt augļus, jau iepriekš nomizo tos un sagriez, līdzi paņem dakšiņu vai kādu citu darbarīku, ar kuru ērtāk ēst šos augļus, un tu varēsi izbaudīt svaigus augļus, kamēr tu guli pludmales siltajās smiltiņās.

Popkorns

Arī popkorns ir visai laba pludmales uzkoda. Popkorns, īpaši, ja tas ir taisīts no dabīgiem kukurūzas graudiņiem, ir ne tikai ērta uzkoda, bet arī veselīga uzkoda, jo pamatā tas ir tikai uzpūtusies kukurūza. Padari to gardāku pievienojot tai garšvielas, sieru vai jebkuru citu garšu, un tu iegūsi lielisku pludmales uzodu. Bet, ja tu uztraucies par to, ka tev tas būs jāēd ar netīrām rokām, tad vienkārši paņem līdzi dezinficējošo gelu vai krēmu, kuri tagad ir nopērkami praktiski ik vienā veikalā, un tavas rokas būs tīras popkorna baudīšanai bez nepieciešamības tās mazgāt.

Ūdens ar citronu, laimu, piparmētru lapiņām vai citām piedevām

Bet, ja runājam par labākajiem dzērieniem, kurus baudīt pludmalē, šeit uzvarētājs noteikti ir un vienmēr būs ūdens. Daudzi uz pludmali līdzi ņem cukurotus un kalorijām bagātus gāzētos dzērienus, taču šie dzērieni ir ne tikai neveselīgi, bet arī nepietiekami hidrēs tavu organismi, kas tam ir nepieciešams, īpaši, ja tu plāno ilgu laiku uzturēties karstos saules staros. Es zinu, ka ūdens, iespējams, nav visaizraujošākais dzēriens, taču tu to vari ātri vien padarīt garšīgāku pievienojot tam, piemēram, citronu vai laimu, piparmētru lapiņas, ja tev patīk mentola garša, vai jebkādus augļus. Šādas piedevas piešķirs ūdenim dabīgu garšu, bet nepārvērtīs to kaloriju bumbā, kura ir pildīta ar mākslīgajām krāsvielām un citiem neveselīgiem elementiem.

Labākās pludmales dziesmas

Vasara un mūzika iet roku rokā, jo vasara nav tikai saule, silts laiks un pludmale, bet vasara arī mēdz būt piepildīta ar vasaras ballītēm, dažādiem pasākumiem un ceļojumiem. Tāpēc, ja tu vēlies izveidot savu vasaras dziesmu sarakstu vai vienkārši klausīties dziesmas, kuras tev liks justies ir kā tu gulētu jūras krastā siltos saules staros, pat ja tev ir jāstrādā, izmēģini kādu no šīm dziesmām.

The Black Eyed Peas “I Gotta Feeling”

2009. gada vasaras populārākā dziesma vēl joprojām ir lieliska pludmales dziesma un vēl labāka vasaras ballīšu dziesma. Šī dziesma iznāca kā grupas The Black Eyed Peas piektā studijas albuma The E.N.D. otrais singls. Dziesmu ir producējis populārais dīdžejs Deivids Guetta, tāpēc nav brīnums, ka šī dziesma ātri kļuva populāra un iekaroja daudzu pasaules dziesmu topu virsotnes, kā arī kļuva par pirmo dziesmu vēsturē, kuras digitālās kopijas iegādājās vairāk kā 7 miljoni cilvēku, un par visveiksmīgāko dziesmu 21. gadsimtā.

Demi Lovato, “Cool for the Summer”

Dziesma, kura tika izlaista pagājušās vasaras vidū, taču kura vēl joprojām var tikt uzskatīta par vienu no lieliskākajām pludmales dziesmām, jo tā tev dos nepieciešamo pārliecību, lai dotos uz pludmali un patiešām izbaudītu laiku tajā, ir amerikāņu dziedātājas Demijas Lovato piektā studijas albūma “Confident” pirmais singls ar nosaukumu “Cool for the Summer”. Šī dziesma vairākas nedēļas pavadīja dažādos dziesmu TOP 20 sarakstos un ieguva kritiķu atzinību ne tikai kā viena no labākajām vasaras dziesmām, bet arī kā dziesma, kura nebaidās runāt par daudziem šķietami tabu tēmām, piemēram, vien-dzimuma attiecībām.

Katy Parry “California Gurls”

Dziesma, kura savā būtībā iemājo vasaras sauli, brīvību, pludmali un vasaru ir amerikāņu dziedātājas Keitijas Perijas 2010. gada hits “California Gurls”. Šī dziesma ir viens no dziedātājas trešā studijas albuma “Teenage Dream” singliem un dziesmā papildus Keitijas Perijas balsij ir iespējams dzirdēt arī repera Snoop Dogg balsi. Mūzikas kritiķi jau tūlīt pēc šīs dziesmas iznākšanas nodēvēja to par vasaras himnu, ko pierādīja arī tas, cik labi šai dziesmai veicās mūzikas topos.

Bob Marley “Sun is Shinig”

Tiem, kuriem, iespējams, nepatīk popmūzika un tie kuri priekšroku dot mierīgākiem regeja ritmiem, vajadzētu noklausīties un savā dziesmu sarakstā iekļaut Boba Mārlija dziesmu ar nosaukumu “Sun is Shining”. Šī dziesma ir ne tikai ideāla vasaras dziesma, bet arī ir viena no Mārlija vispazīstamākajām dziesmām pašreiz, lai gan savā karjerā Mārlijs šo dziesmu kādā no saviem koncertiem nodziedāja tikai pāris reizes.

Kid Rock “All Summer Long”

Un visbeidzot roķīgakas mūzikas faniem piemērota varētu būt amerikāņu mūziķa Kid Rock dziesma “All Summer Long”,kuru vārētu nosaukt par labo sajūtu dziesmu, jo tā uzreiz rada vasara noskaņas. Šī dziesma tika izdota 2008. gadā kā 3. singls no dziedātāja septītā studijas albuma “Rock n Roll Jesus” un drīz pēc dziesmas izlaišanas tā kļuva par hitu ne tikai vairumā Eiropas valstu bet arī Lielbritānijā, Austrālijā un citur. Un ja vēl es tevi nepārliecināju noklausīties šo dziesmu, tad izdari kaut vai tikai lai dzirdētu fantastisko ģitāras solo, kuru šajā dziesmā spēlē Kid Rock draugs Mats Šeifers.

Ko tev vajadzētu zināt par sauļošanās krēmiem

Vasara rit pilnā sparā, kas nozīmē, ka daudzi no mums savas atvaļinājuma dienas un brīvdienas pavada pie dabas, sauļojoties pludmalēs, smaiļojot pa Latvijas upēm vai darot kādu citu interesantu aktivitāti. Ja tā paiet arī daļa no tavas vasaras, tad tev noteikti būs nepieciešams iegādāties sauļošanās aizsargkrēmu, jo bez tā tu nodari savai ādai kaitējumu, kas var būt pat bīstams tavai veselībai. Tāpēc ir vērts saprast informāciju, kas ir rakstīta uz lielākā vairuma saules aizsargkrēmu iepakojumiem, un pielietot šo informāciju, lai izvēlētos sev piemērotāko krēmu.

Saules aizsardzības faktors

Viens no visbiežāk minētajiem terminiem uz saules aizsargkrēmu tūbiņām un pudelēm ir saules aizsardzības faktors jeb SPF. Šis lielums norāda uz to, cik augsta ir konkrētā produkta spēja tevi pasargāt pret saules apdegumiem. SPF lielumu nosaka izmērot to, cik stiprs UV starojums ir jāpielieto, kad aizsargkrēms ir uzklāts uz ādas, lai izveidotos saules apdegums. Tad šis lielums tiek salīdzināts ar to UV starojuma daudzumu, kas ir jāpielieto, lai apdedzinātu ādu, uz kuras nav uzklāts nekāda veida saules aizsargkrēm, un tiek iegūts šī konkrētā produkta saules aizsardzības faktors. Bet kā zināt, kādu aizsargkrēmu cik lielu šo faktoru tev ir nepieciešams lietot? Pamatā eksperti iesaka cilvēkiem ar bālāku ādu vai tiem, kuri sauļojas pirmās reizes, lietot aizsargkrēmu ar augstāku SPF daudzumu, piemēram, krēmu ar SPF 50 vai SPF 30, bet cilvēkiem ar tumšāku ādu vai tie, kuri jau iepriekš ir ieguvuši iedegumu, pietiks ar zemāku SPF lielumu, piemēram, SPF 15. Nav ieteicams lietot saules aizsargkrēmus ar SPF zemāku par 15, jo, tā kā vairumā gadīumu aizsargkrēma reālais SPF daudzums ir zemāks, tad krēmam ar SPF zemāku par 15 var principā nebūt nekāda aizsardzība pret sauli. Tajā pašā laikā īsti nav vērts tērēt naudu krēmiem ar SPF virs 50, jo pamatā visiem šiem krēmiem patiesā aizsardzība pret sauli tik un tā ir robežās SPF zem 50.

Plaša spektra saules aizsargkrēms

Visbiežāk, lielāku uzmanību būtu jāpievērš nevis tieši saules aizsardzības faktoram, bet gan tam, vai uz aizsargkrēma iepakojuma ir minēts, ka tas ir plaša spektra saules aizsargkrēms. Plaša spektra aizsargkrēms nozīmē, ka tas aizsargās tavu ādu no visa veida saules starojumiem. Saule izdala divu veidu starojumus – ultravioleto A starojumu jeb UVA un ultravioleto B starojumu jeb UVB – kur UVB starojums visbiežāk ir iemesls, kādēļ tev rodas saules apdegumi, bet UBA starojums līdz ar apdegumu radīšanu var radīt arī nopietnākas ādas problēmas, piemēram ādas vēzi vai priekšlaicīgu ādas novicošanos. Tāpēc ir svarīgi, ka tavs saules aizsargkrēms aizsargā tevi ne tikai no UVB vai UVA stariem, bet no abiem, lai tu varētu droši sauļoties un neuztraukties, ka saule varētu vēlāk radīt tev ar ādu saistītas problēmas vai kaut ko tik nopietnu kā ādas vēzi.

Kad uzklāt saules aizsargkrēmu?

Visbeidzot, pat ja tas nav minēts uz aizsargkrēma iepakojuma, ir svarīgi arī ne tikai pareizi uzklāt bet zināt laiku, kad ir nepieciešams uzklāt saules aizsargkrēmu. Vairums no mums saules aizsargkrēmu uzklāj tikai tad, kad mēs jau atrodamies pludmalē, taču tas nav pareizi, jo šādi mēs ļaujam saulei iedarboties uz mūsu neaizsargāto ādu. Lai aizsargkrēms iedarbotos visefektīvāk, to vajadzētu uzklāt aptuveni 20 minūtes vai pat pus stundu pirms tu dodies saulē, jo tas nodrošinās, ka, tad, kad tu dodies sauļoties, krēms būs iesūcies tavā ādā un to jau aizsargās, ļaujot tev izbaudīt sauļošanos bez rūpēm par saules iedarbību un tavu ādu.

Kā padarīt sauļošanos pludmalē interesantāku

Viena no vasarā iecienītākajām aktivitātēm ir sauļošanās pludmalē, jo tā dod iespēju mums ne tikai izbaudīt sauli bet arī iegūt iedegumu un relaksēties jūras vai kāda ezera krastā. Taču ne visiem vienkārša zvilnēšana pludmalē šķiet patīkama, tādēļ ja tomēr tu ar saviem draugiem vai ģimeni šovasar dodies uz pludmali, tu vari izmēģināt kādu no šīm aizraujošajām aktivitātēm, lai tava pludmales atpūta nebūtu tik vienmuļa un neinteresanta.

Palidini lidojošo pūķi

Par šķist, ka pūķa lidināšana ir ļoti bērnišķīga nodarbe, taču patiesībā pūķa lidināšana ir aizraujoša un jautra nodarbošanās, it īpaši, ja tu vēlies padarīt savu pludmalē pavadīto laiku aktīvāku un interesantāku. Pamēģini un es apsolu, ka laiks paskries nemanot, cenšoties iemācīties lidināt pūķi un piedabūt to lidot tur, kur tu to vēlies.

Uzspēlē frisbiju vai pludmales volejbolu

Ja tu atrodies pludmalē ar draugiem vai vairākiem ģimenes locekļiem, pamēģini paspēlēt frisbiju. Jums nav jāspēlē īsta frisbija spēle ar noteikumiem un uzvarētājiem, jo vienkārša frisbija lidināšana aplī arī ir ļoti interesanta. Bet, ja tev nepatīk frisbijs, tad tu to vari nomainīt ar volejbola bumbu, jo tieši tāpat aplī var uzspēlēt arī volejbolu. Un, kas zina, iespējams tu uztrenēsi savas frisbija vai pludmales volejbola spējas tik tālu, ka varēsi piedalīties pat kādos draudzīgos frisbija vai pludmales volejbola mačos.

Dodies skaistu akmentiņu vai gliemežvāku meklējumos

Ja tomēr iepriekšējās aktivitātes tev nav pa prātam un tu vēlies darīt ko citu, kā gulēt pludmalē, bet nevēlies spēlēt kādu sportu, tad, iespējams pastaiga gar jūru un skaistu akmentiņu un gliemežvāku meklēšana ir tieši priekš tevis. Šī aktivitāte nodrošina ne tikai to, ka tu vari atrast skaistus suvenīrus, ko aizvest mājās par piemiņu no šīs dienas, bet šādi nereti sanāk noiet lielus attālumus pat to nepamanot, tā nodrošinot, ka tu uzturi sevi fiziskajā formā, lai gan tev neliksies, ka tu vingro.

Izmēģini kādu ūdens sportu

Ja gadījumā tev sanāk atpūsties pludmalē, kur piedāvā izmēģināt kādu ūdenssportu, piemēram sērfošanu, vindsērfingu, kait-sērfingu vai pašreiz populāro braukšanu ar SUP dēļiem, noteikti izmanto šo izdevību. Tas ne tikai nodrošinās, ka tev nebūs vienkārši jāguļ pludmalē un tu varēsi aktīvi pavadīt laiku ūdenī, bet tas arī dos tev iespēju izmēģināt jaunus sporta veidus, un, kas zina, iespējams, tu atradīsi savu jauno vasaras hobiju.

Ar draugiem uzrīko pludmales fotosesiju

Un visbeidzot pēdējā ideja, kā padarīt savu sauļošanās pludmalē interesantāku, ir uzrīkot pludmales foto sesiju. Pludmale ir lieliska vieta lai kaut ko tādu īstenotu, jo tā parasti piedāvā lielisku dabisko apgaismojumu, kā arī lielisku fonu, jo kuram tad nepatīk bildes jūras vai ezera fonā. Tāpēc ņem savu fotoaparātu, iepako līdzi vairākus apģērbu komplektus un dažādas butaforijas, piemēram, maskas, cepures un lietussargus un dodies perfektā kadra meklējumus. Bet, ja vēlies šo procesu padarīt vēl interesantāku, izvēlies foto sesijai izmantot nevis digitālo fotoaparātu, bet gan vai nu polaroīdu vai fotoaparātu, kurš vēl jo projām izmanto filmiņu. Šādi tev būs pieejams ierobežots kadru daudzums, kas piespiedīs tevi patiešām pārdomāt katru kadru un uzņemt lieliskas bildes.